"Rīgas grāmata", dalība projektā Homo Novus

Kopš 2023. gada februāra mūsu skolas skolēni – 4.b klase ar skolotāju Baibu Šingireju un 5.a klase ar skolotāju Inesi Venckus, kā arī citu Rīgas skolu skolēni (Rīgas Franču licejs, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola, Rīgas Valdorfskola, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skola), zīmēja, veidoja, aprakstīja un izveidoja savu vīziju par Rīgas pilsētu. Uz to viņus pamudināja Britu mākslinieki Endijs Fīlds un Bekija Dārlingtone.

No iegūtajiem materiāliem tapa ceļvedis “Rīgas grāmata”, ko sadarbībā ar māksliniekiem izveidoja īpaša redaktoru grupa – tapšanā iesaistīto skolu skolēni. Mūsu skolu pārstāvēja Anna Martinsone (5.a klase) un Rūdolfs Krustiņš (4.b klase).

Redaktori arī aktīvi piedalījās “Rīgas grāmatas” atvēršanas svētkos 7.septembrī festivāla “Homo Novus” ietvaros un ar grāmatas autoru vīziju iepazīstināja arī Rīgas Domes darbiniekus.

Grāmatā ietverti gan patiesi, gan spekulatīvi fakti, kas mijas ar noderīgu informāciju un brīvu fantāzijas lidojumu. Tā galvenokārt domāta pieaugušo auditorijai, lai palīdzētu viņiem ieraudzīt pilsētas dzīvi ar tās jaunāko iedzīvotāju acīm. “Neatkarīgi no tā, vai esat rīdzinieks vai viesis, “Rīgas grāmata” paplašinās jūsu zināšanas par šo pilsētu un iesaistīs sarunā par to, kādu vērtību un nozīmi lietām apkārtējā vidē piešķir pieaugušie un kādu – bērni,” saka grāmatas veidotāji.

Grāmatas autori aicina lasītājus lūkoties tālāk par jau zināmo – ieraudzīt apskates objektus, kuri patīk bērniem, izstaigāt viņu iecienītākās pastaigu vietas un novērtēt tos stāstus, kas veido mūsu pilsētas identitāti. Kurš no mums lemj par to, kas pilsētā ir apskates vērts, kuras vietas jāsaglabā un kādos cilvēku stāstos vērts ieklausīties?

Grāmata ir apskatāma skolas bibliotēkā un arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Ceļvedim izveidots arī savs sociālo tīklu konts, kur var apskatīt lieliskas bildes ar skolēnu darbiem jeb vīziju par Rīgu https://www.instagram.com/rigasgramata/

https://www.homonovus.lv/album.php?s=rigas-gramata 

Sirsnīgi pateicamies visai Rīgas ceļveža komandai par lielisko iespēju, īpaši Santai Remerei, Endijam Fīldam un Bekijai Dārlingtonei.

Paldies skolotājām Baibai Šingirejai un Inesei Venckus, par ieguldīto darbu un laiku projekta tapšanā! Lepojamies!

Gallery

© Friča Brīvzemnieka pamatskola

google