IZM pārstāvis Modris Apse viesojas skolā

05.02.2019 to 05.02.2019

IZM pārstāvis Modris Apse jauniešiem sniedz interaktīvas karjeras konsultācijas un novērtē kompetenču pieeju mācībām

 

IZM pārstāvis un Informāciju Tehnoloģiju eksperts Modris Apse 29.decembrī viesojās Friča Brīvzemnieka pamatskolā, kur 8. Un 9.klases jauniešiem sniedza interaktīvas pieejas karjeras konsultācijas.

 

“Es uzskatu, ka jauniešiem svarīgi ir dot aktīvus un praktiskus piemērus, kurā viņi paši var iesaistīties. Tādējādi, manuprāt, ļoti efektīvs veids ir simulēt īstās dzīves situācijas klasē ar uzdevumiem, kuriem nepieciešama atjautība, taču kuri saglabā jautrību, ieinteresētību un pēc to izpildes raisa jauniešos atziņas, kuras paliks atmiņā nākotnei”, piebilst Modris.

 

Jauniešiem konsultāciju sākumā tika dots atraktīvs uzdevums, kurš prasīja iemācīties darboties komandā. Jaunieši, pielietojot patstāvīgu problēmu risināšanu, savstarpējo sadarbību un pašizziņu visbeidzot varēja nonākt līdz gala rezultātam.

 

Jaunieši atzinīgi novērtēja aktīvo konsultāciju un tās beigās steidza izteikt gūtās atziņas. Visbeidzot rezumējot nodarbības ar jautājumu un atbilžu diskusijām, un pozitīvām noskaņām.

 

“Friča Brīvzemnieka pamatskola laika gaitā ir kļuvusi par modernās mācību pieejas atbalstītāju. Tas ir manāms gan darbos, gan skolas atmosfērā.  Šo skolu pats savulaik absolvēju un esmu priecīgs par to, ko ieraudzīju – skolu ar gaišu nākotni un ar aizraujošu mācību vidi. Tāpat tiek turpināti slavenie deju pulciņi, kuros pats gāju visus pamatskolas gadus un izbraukāju pasauli. Kultūras netrūkst. Esmu gandarīts un novēlu skolai laimīgu nākotni”, atzīst Modris.

 

Modris Apse pazīstams sabiedrībā kā augsta līmeņa Informācijas Tehnoloģiju speciālists. Pašlaik darbojās arī kā Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas sistēmu administrators. Darba tirgū pazīstams arī kā Informācijas tehnoloģiju, komunikācijas un biznesa attīstības politikas plānošanas vadītājs, Saeimas vēlēšanu komisijas loceklis, biznesa orientētu IT pakalpojumu izstrādātājs, programmētājs, komunikācijas konsultants, mediju speciālists u.c.

 

Rosinājis darba devēju uzticību savām prasmēm gan privātajā (arī banku), gan valsts sektorā. Paralēli aktīvi darbojas kultūras nozarē. Iesaistīts vairākos mūzikas projektos. Ir multiinstrumentālists - vokālists, pārvalda basu un ģitārspēli, kā arī spēlē bungas. Pastiprinātu uzmanību pievērš arī kosmosa politikas un kosmosa inženierijas jautājumiem, un zinātnes jautājumiem.

 

2018.gadā saņēmis pateicības rakstu no Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska par personisko ieguldījumu Izglītības un zinātnes ministrijas infrastruktūras darbības nodrošināšanā.

 

Ir starptautiski sertificēts Informācijas Tehnoloģiju speciālists. Ir CISCO sertificēts partneris trijās sertifikācijās: Cisco Certified Network Associate - CCNA Routing and Switching, Routing and Switching Essentials, NDG Linux Essentials. Ir arī sertificēts programmēšanas tehniķis (DPVA).

 

 

Gallery

© Friča Brīvzemnieka pamatskola

google