GARDĒŽU KLASE

02.11.2017 to 30.11.2017

Skolu konkursa Gardēžu klase finālam kvalificējas 20 klases

Apgūstot jaunas zināšanas jautājumos, kas saistīti ar veselīgu uzturu, skolu konkursa Gardēžu klase pusfināla ietvaros šoruden savas prasmes pavārmākslā pārbaudījuši 725 skolēni no 38 Latvijas skolām.

Dalību konkursa nākamajā kārtā – fināla meistarklasēs – turpinās 20 prasmīgākās klases no Rīgas, Rēzeknes, Daugavpils, Ogres, Cesvaines un Ķeguma, ARĪ NO MŪSU SKOLAS 6.KLASES. Tajās jaunie censoņi kopā ar Latvijā labi zināmiem pavāriem un uztura speciālistiem – Rimi Gardēžiem mācīsies gardu un sabalansētu maltīšu pagatavošanas noslēpumus.

 

Grubotto, ķirbju krēmzupa, pildīts vistas cepetis un ķirbju deserts –  šīs ir tikai dažas no receptēm, kuras konkursa pusfinālā no Rimi Gardēži sarūpētā piecu veselīgu produktu groza saviem spēkiem kopīgi centušies pagatavot 5. – 9.klašu skolēni. Lai gan dalībniekiem tika dots uzdevums no žūrijas izvēlētajiem produktiem – ķirbja, grūbām, vistas, grieķu jogurta un ziedkāposta pagatavot vienu veselīgu ēdienu, lielākā daļa klašu bijušas ļoti saimnieciskas un pagatavojušas vairākus ēdienus, izmantojot visus rīcībā esošos produktus. Papildus maltītes gatavošanai un tās iemūžināšanai foto vai video lielākā daļa dalībnieku veikuši arī vērienīgu priekšizpēti un dažādos resursos meklējuši skaidrojošu informāciju par izmantoto produktu uzturvērtību un lomu cilvēka organismam būtiskos procesos.

Izvērtējot jauniešu sniegumu konkursa pusfinālā un izvēloties klases, kuras turpinās dalību konkursa finālā, žūrija vērtēja kā maltītes noformējumu, receptes oriģinalitāti un atbilstību veselīga uztura pamatprincipiem, tā precizitāti un higiēnas prasību ievērošanu darba izpildē. Tāpat īpašu vērību Rimi Gardēži veltīja dalībnieku motivācijai, izvēloties konkrēto recepti.

 

“Otrajā konkursa sezonā vēlējāmies pusfināla uzdevumu padarīt mazliet sarežģītāku un vesela produktu groza vietā dalībnieku rīcībā nodevām vien 5 produktus, lai mudinātu jauniešus būt radošiem, arī rosoties virtuvē un gatavojot maltītes, kā arī nebaidīties izmēģināt neikdienišķas garšu kombinācijas. Liels prieks, ka daudzām klasēm tas lieliski izdevās un papildus tādu samērā ierastu ēdienu pagatavošanai kā, piemēram, ķirbju biezzupas tika atvēlēts laiks arī kādas radošākas idejas īstenošanai virtuvē, tostarp dažādiem savdabīgiem saldajiem ēdieniem un sacepumiem. Tāpat jāpaslavē tie dalībnieki, kuri,  saņemot mūsu sarūpētos produktus, daļu no dārzeņiem maltītēs iekļāva svaigā veidā, uzsverot nepieciešamību saglabāt tajos esošās vērtīgās uzturvielas,” savos novērojumos, vērtējot pusfināla rezultātus, dalās Normunds BaranovskisRimi Gardēži šefpavārs.

Konkursa Gardēžu klase otrās sezonas finālam, kas norisināsies no 30. oktobra līdz 26. novembrim, žūrija pēc klašu iegūtajiem punktiem un konkursa nolikumā izvirzītajiem kritērijiem nākamajai kārtai ir izvirzījusi 20 klases:

Rīgas reģions:

Rīgas 6. vidusskolas 7.b klase, Friča Brīvzemnieka pamatskolas 6. klase, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 7. c klase, Rīgas 34. vidusskolas 6.b klase                   

Konkursa fināla meistarklasēs, cīnoties par dalību Gardēžu klases superfinālā, skolēni no 20 Latvijas skolām apliecinās un iegūs plašākas zināšanas par veselīgu uzturu, kā arī kopā ar Rimi Gardēžiem gatavos veselīgu un gardu maltīti. Divas entuziastiskākās un meistarīgākās klases, kurām visveiksmīgāk būs izdevies apliecināt savas zināšanas par veselīgu uzturu un mīlestību uz pašu gatavotu ēdienu, 13. decembrī tiksies konkursa superfinālā, lai noskaidrotu, kura no klasēm iegūs Gardēžu klases titulu un galveno balvu – Rimi dāvanu karti 300 eiro vērtībā. 

Visi pusfinālisti, kas konkursā iesnieguši savu patstāvīgi gatavoto maltīšu foto un video receptes, līdz 8. novembrim cīnīsies par līdzjutēju simpātiju balvu – Rimi dāvanu karti 100 eiro vērtībā. To iegūs klase, kuras foto vai video Rimi Bērniem Facebook lapā būs saņēmis visvairāk Facebook lietotāju reakciju – like un share. 

VISS RAKSTS: https://www.rimi.lv/berniem/gardezu-klase/klases-jaunumi/skolu-konkursa-gardezu-klase-finalam-kvalificejas-20-klases.html

6.KLASES SAGATAVOTAIS VIDEO:

https://www.facebook.com/RimiBerniem/videos/531738393826374/ 

https://youtu.be/_0PNTmUiXWI

 

Gallery

© Friča Brīvzemnieka pamatskola

google