Noslēdzies projekts Labbūtības ceļakarte skolā

No 10.oktobra līdz pat 1.semestra noslēgumam skolā tika realizēts projekts “Labbūtības ceļa karte skolā”. Jau augustā 8.klases skolniece Džellija Audere un 9.klases skolnieks Gustavs Andersons piedalījās apmācībās, kur uzzināja kā rakstīt projektus un kā tos realizēt, kā arī uzzināja vairāk par mentālās veselības grūtībām, ar kurām saskaras jaunieši. Apmācību laikā tika izstrādāts projekts, lai palīdzētu jauniešiem mūsu skolā justies labāk pēc atgriešanās skolā pēc attālinātajām mācībām.

Diemžēl arī šajā gadā bija laiks, kad skolēniem vajadzēja mācīties attālināti un tas nedaudz izmainīja paredzēto pasākumu norisi, bet neskatoties uz visām grūtībām novembris skolā tika pasludināts par Jauniešu labsajūtas mēnesi. Visa mēneša garumā jauniešiem no 5.-9.klasei bija iespēja piedalīties 4 tiešsaistes sarunās un iespējams gūt atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar mentālo veselību un dažādu grūtību pārvarēšanu viņu ikdienas dzīvē.

  • 3.novembrī “Kā tikt galā ar stresu?” kopā ar Pusaudžu resursu centra klīnisko psiholoģi Elīnu Bārtuli un grāmatas #Fudzi161 autoru un piedzīvojumu meklētāju Mārtiņu Zvīdriņu.
  • 11.novembrī “Pašapziņa” kopā ar kouču Jūliju Kolmani.
  • 15.novembris “Kas ir depresija?” kopā ar Pusaudžu resursu centra klīnisko psiholoģi Elīnu Bārtuli
  • 23.novembrī “Motivācija. Kā tikt galā ar grūtībām?” kopā ar kustības Ghetto Games izveidotāju Raimondu Elbakjanu.

Jauniešu labsajūtas mēnesis tika noslēgts ar tiešsaistes nodarbību “Es varu!” kopā ar kouču un darba grāmata “Tu vari!” autori Andru Strautiņu. Nodarbībā piedalījās Skolēnu domes jaunieši un kopā ar kouču pārrunāja kā pārvarēt bailes un kā tās ietekmē jauniešu dzīvi un viņu mērķu sasniegšanu.

Savukārt, decembrī skolā notika galda spēļu maratons, kur skolēni savās klašu grupās varēja pilnveidot savas saskarsmes un sadarbības prasmes, spēlējot galda spēles.

Bet vislielākais prieks jauniešiem ir par savas – Jauniešu telpas iekārtošanu. Ar vecāku palīdzību tika nopirktas mēbeles un vēl viens skolas stūrītis kļūs vēl apdzīvotāks. Kaut arī šī brīža ierobežojumi neļauj jauniešiem pulcēties ārpus klases telpām, ar nepacietību gaidām, kad pilnībā būs iespēja izmantot jauniešu telpu, organizēt tur kopīgus pasākumus un pavadīt laiku pašu iekārtotajā vietā.

Šis projekts ne tikai deva zināšanas par mentālo veselību, bet arī bija iespēja jauniešiem pašiem uzzināt kā uzrakstīt un realizēt projektu, saskaroties gan ar grūtībām, gan meklējot risinājumus.

Paldies visiem, kuri piedalījās, atbalstīja un iedvesmoja!

 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam ietvaros

Gallery

© Friča Brīvzemnieka pamatskola

google